-->

Д-р Ваја Бранковиќ Андреевска

Д-р Ваја Бранковиќ Андреевска

- Раководител на микробиолошка лабораторија 2 СИНЛАБ Скопје – Центар
- Вработена во SYNLAB од 2009 год.

Образование:

2009 – Специјализација во областа микробиологија и паразитологија – Медицински Факултет, Универзитет Св. Кирил и Методиј – Скопје, Р. Македонија
1999 – Диплома на Медицински факултет, Универзитет Св. Кирил и Методиј – Скопје, Р. Македонија

Членување во професионални асоцијации:

  • Македонска лекарска комора (ЛКМ)
  • Македонско лекарско друштво (МЛД)
  • Македонско здружение на приватни доктори
  • Федрација на Европски микробиолошки друштва (ФЕМС)
  • Балканско здружение на микробиолози
  • Европска асоцијација на клинички микробиолози и инфективни болести

Контакт: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Драги посетители! Нашата веб-страна користи колачиња со цел да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат СИТЕ колачиња.