-->

Д-р Александра Георгиевска

Д-р Александра Георгиевска

- Раководител на биохемиска лабораторија СИНЛАБ Тетово
- вработена во СИНЛАБ од 2020

Образование:

2013 – Специјализација во областа Медицинска биохемија – Медицински Факултет, Универзитет Св. Кирил и Методиј – Скопје, Р. Македонија
2005 – Диплома на Медицински факултет, Универзитет Св. Кирил и Методиј – Скопје, Р. Македонија

Претходно работно искуство:

2007-2016 – ПЗУ БИОХЕМ МЕДИКА-СКОПЈЕ
2016-2017 – ПЗУ ПРОФЕСОР ХРИСТОВА-СКОПЈЕ
2017-2019 – МЕДИКА ИСТАНБУЛ-ТЕТОВО
2019-2020 – НЕУРОМЕДИКА ХОСПИТАЛ-СКОПЈЕ

Членување во професионални асоцијации:

  • Лекарска комора на Македонија (ЛКМ)
  • Македонско лекарско друштво (МЛД)
  • Здружение на доктори на медицина специјалисти по медицинска биохемија (ЗДМСМБ)
  • Меѓународна федерација за клиничка хемија и лабораториска медицина (IFCC)
  • Европска федерација за клиничка хемија и лабораториска медицина (EFLM)

Контакт: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Драги посетители! Нашата веб-страна користи колачиња со цел да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат СИТЕ колачиња.